Servis hatti:
+90 532 4478722

Düşen Agirlik Test Cihazi İtalya nın en büyük şantiyesinde

29. Mai 2015

Düşen Agirlik Test Cihazi İtalya nın en büyük şantiyesindeDüşen Agirlik Test Cihazi-Dinamik plaka yükleme deneyi Terratest 5000 BLU şimdi İtalya nın en büyük yol yapım şantiyesinde. 2020 yılına kadar tamamlanması pilanlanan Superstarda Pedemontana Veneta Vıcenza ve Treviso şehirlerini bağlalayacak ve birçok caddeyi, keza Verona ve Venedig arsındaki A4 Otoyolunu hafifletecek. “Burada, Kuzey Italya da, Dinamik Plaka Yükleme testi için Terratest 5000 BLU nun kullanılmasında ayrıca gurur duyuyoruz,” Frank Schulz, CEO beı Terratest konuşmasına “çünkü bu yol yapım projesi 2,5 Milyar Euro luk bütçesi ile Avrupa nın en büyüklerinden birtanesi ve bizim Yükleme Plakası bu işin obtimize edilmesine katkı sağlayacaktır”, şeklinde devam etti.

Superstrada klasik bir otoyol olmayıp İtalya nın tek ücretli ekspres yolu ve 95 km uzunluğunda iki gidiş, iki geliş olmak üzere dört şeritli, her iki yönde de emniyet şeridi olmak üzere inşa ediliyor. Alp lerin eteklerinde seyireden 90 km nin 50 km vadide, 25,6 km si yüksek ve 8 km si ise tünelde. Bunların dışında 6 km si de altgeçit olarak tasarlanıyor. ”Biz dinamik plaka yükleme deneyi için Düşen Agirlik Test Cihazi nı kullanmak istiyoruz. Bu sayade işakışını hızlandırmayı ve sıklaştırma işini obtimize etmeyi hedefliyoruz”, Francesco Trulli-Testmerkezi Geolab Trevıgıana.

İtalya da dinamik plaka yükleme testi için resmi bir teststandartı olmamasına rağmen şirketler ve laboratuvarlar Terratest- Düşen Agirlik Test Cihazi nı kullanıyorlar. “Pedemontana Veneta inşaatı sırasında olusan büyük çaptakı zemin hareketleri içim oldukça avantajlı: basit kullanımın yanısıra hassa ölçüm ve hızlı sonuc alma”, şeklinde Frank Georg Schulz devam etti.

Pedemontana Vicenza eyalet başkenti batısındaki A4 başlar ve kuzeye doğru bir yay gibi çevresini sarar. Kentin kuzey tarafında o otoyol A 31 keser ve Treviso kadar Bassano del Grappa ve Montebelluna geçerek doğuya doğru devam eder. Burada otoyol A 27 buluşur. Verona dan Tarvisio istikameti  “Superstrada Pedemontana Veneta” ile yaklaşık 50 km kadar kısalıyor ve tarfige büyük bir rahatlama getiriyor