Servis hatti:
+90 532 4478722

Dinamik Yük plakası

Dinamik plaka tükleme deneyi

 

Zemin ve diğer dolgu malzemelerinin (çakıl vs.) taşıma kapasitesini ve basma mukavemetini belirlemek için kullanılan hafif düşen ağırlık olarak ta isimlendirilen dinamik yük plakası zemin yoğunluğunu değerlendirmek için kullanılan bir test cihazıdır. Dinamik plaka yükleme deneyi İşaat zemini DIN 1054 standardına göre zeminin ve dolgunun uygun olup olmadığını belirlemde kullanılır. Örneğin tüm zemin, altyapı ve yol yapımlarında toprağın, taşıyıcı katmalnların, hendek ve bina dolgusunun yoğunluğunu kontrol için kullanılır.

Kulavuz çubuğundan oluşan Dinamik yük plakası 10 ve 15 kg lık Düşen ağırlık kilitlenebilir ve serbest bırakılabilir. Kılavuzu çubuğunun alt ucunda düşen ağılığı tekrar yukarı fırlatacak bir yay mevcut.Bu sayede yeniden kolayca mandallanabilir. Kablo üzerinden yada Terrates 5000 BLU ile Blutooth üzerinden öçlüm bilgisayarına yahut akıllı telefona bağlı olan klavuz çubuğu 30 cm çapında yük plakasına monte edilmiştir.

Sadece Yük plakasının batma derinliği ve uygulanan basınç değil basınç yükü uygulandıktan sora ortaya çıkan malzemenin gevşemeside tesbit edilir. Zemin yerleşmesi ve basıçla ilgili elde edilen oran MN/m² cinsinden gırafikte gösterilir. Ölçüm bilgisayarı yada Akıllı Telefon App yük plakasının yerleşmesini ölçer ve verileri kaydeder: Veriler direk inşaat alanında dahili yazıcı sayesinde çıktı olarak alnabilir. 3 veya daha araka arkaya yapılan ölçümün oranı malzemenin uygunluğunun derecelendirilmesi için önemlidir.

TERRATEST 5000 BLU mit APP